Jan Braum, osobní stránky
 České Budějovice - Novohradsko - Chalupaření - Literatura faktu - Bonsai - Podzemí - Swing - Rocková muzika 

Zecharia Sitchin

Když započal čas

Střídání věků, kamenné sluneční observatoře


Když započal čas Kdo, kdy a k jakému účelu vybudoval megalitickou astronomicko-matematickou observatoř na Britských ostrovech Stonehenge? Kdo, kdy a k jakému účelu vybudoval obdobné stavby i v jiných částech světa - v Sumeru, Jižní Americe, Střední Americe, či v Rumunsku u Černého moře?

Byly důvodem náboženské rituály, či potřeba přesně stanovit dobu slunovratu, aby primitivní zemědělci věděli, kdy mají zasít a sklidit? Doufejme, že takováto vysvětlení i ta "oficielní" věda jednou konečně zavrhne a vědní obory jako archeologie, fyzika, astronomie i nový obor archeoastronomie dojdou ke konečnému rozluštění.

Stonehenge Mnoho napoví nejrůznější stavby v nejrůznějších částech světa, sloužící jako skvěle provedené kamenné kalendáře. Jejich přesná orientace jistě nebyla samoúčelná a je prokázáno, že u některých staveb v průběhu tisíciletí došlo k opravám. Konec konců i Stonehenge byl dvakrát přestavován. Takže Gudeův chrám v Lagaši, Chrám tří oken a sluneční kámen v Machu Picchu, Sluneční brána v Tiahuanacu, mayské a aztécké stavby v Mexiku, to vše má mnoho společného. Vše naznačuje, že skutečně hlavním účelem všech těchto staveb nebylo určení lunárního nebo solárního času pozemského tady na Zemi, ale určení času z hlediska daleko většího prostoru celé sluneční soustavy, vypočítat a stanovit čas nebeský, hvězdné věky podle zvěrokruhu. A stavitel? Zecharia Sitchin přichází s fascinující jednoznačnou odpovědí, která řeší i záhady stavitele observatoří Střední Ameriky, boha, který odešel na východ přes moře a slíbil, že se jednou vrátí...

Ano, jde o Ningizzidu, Thowta, Quetzalcoatla, Herma:
"Když si Řekové přivlastnili Thowta jako svého boha a začali mu říkat Hermes, udělili mu titul Hermes Trismegistos, "Hermes třikrát největší". Snad rozpoznali, že třikrát dovedl lidstvo k pozorování nástupu Nového věku - proměnu k věku Býka, Berana a Ryb. A právě tehdy pro tyto generace lidí započal čas."

   
E-mail
janbraum@volny.cz